دیدار با رییس جمهوری آمریکا در روز حقوق بشر – بخش اول

Share

همه چیز از یک تماس تلفنی در هفته پیش شروع شد:

“…رییس جمهوری آمریکا به مناسبت روز ده دسامبر ، روز جهانی حقوق بشر با چند تن از کشورهای مختلف دیدار دارد که شما هم به عنوان روزنامه نگار و بلاگر ایرانی دعوت شده اید…”

تصورش برای من خارق العاده بود. اینکه می توانم با رییس جمهوری آمریکا دیدار داشته باشم. البته از یک نظر هم تردید داشتم. چهره ای که از جرج بوش به عنوان رییس جمهوری آمریکا اینک در جهان ترسیم شده ، چهره ی جالبی نیست. حداقل در مقایسه با دوران کلینتون ، کمتر است. با این حال سعی کردم با خیلی از دوستانم مشورت کنم. دوستانی که اتفاقا خودشان در این انتخابات اخیر آمریکا به اوباما رای داده بودند. نقطه نظرات شان جالب بود. آنها گفتند که تو میهمان رییس جمهوری آمریکا هستی و این فرصتی است که نباید از دست داد.

راست می گفتند. از طرفی من در جامعه جدید آمریکا زندگی می کنم و این هیچ درست نیست که دعوت رییس جمهوری این کشور را رد کنم. به همین دلیل با کمال میل پذیرفتم و احتمالا حال که شما این نوشته را می خوانید ، من در کاخ سفید به همراه سایر روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان جهان با رییس جمهوری ایالت متحده آمریکا دیدار خواهم کرد.

امیدوارم بتوانم در این ملاقات کوتاه در مورد روزنامه نگاری ، وبلاگ نویسی و آزادی بیان در ایران صحبت کنم.

متن سخنرانی ام به انگلیسی در این بلاگم خواهد بود. امیدوارم به زودی در اینجا عکس و مشروحی از مراسم را شرح دهم.

Share

1 پاسخ به “دیدار با رییس جمهوری آمریکا در روز حقوق بشر – بخش اول

  1. سلام
    مصاحبه شما را در صدای آمریکا در باره ملاقات با بوش دیدم. من به رژیم اسلامی کاری ندارم ما در مبارزه هم هر آدمی باید مرام داشته باشد و هدف مبارزه هر وسیل ای را توجیه نمیکند. چنان از ملاقات با بوش تعریف میکردید که گویی این انسان نبوده که آتش جنگ را به بهانه مبارزه با تروریست در منطقه خاورمیانه افروخت و با این وسیله به احیای قدرت در معرض خطر سرمایه داری آمریکا مبادزرت کرد. برای مبارزه هم باید انسان بود و از دامن یک ناانسان دم از دفاع از مردم خود نزد.از دشمن مدد جستن برای دفاع از آزادی بیان و…!؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *