بیماری رهبر ؛ واقعیت یا ابزار تبلیغاتی

Share

تقریبا سه روز است که رسانه های زیادی در مورد خبر بیماری شدید یا مرگ احتمالی آیت الله خامنه ای نوشته اند و در این میان حتی سایت های نزدیک به اصولگرایان همچون تابناک ، آن را منعکس کرده اند.

khamenehee-sigar-01

اینکه آیت الله خامنه ای در چه وضعیتی قرار دارد ، موضوع مهمی است اما بد نیست نگاهی به پروسه این خبر بیاندازیم. گاهی در کار خبر ، چیزی داریم به نام “آنسوی خبر”  که برعکس مخاطب عادی که فقط خبر را از یک دریچه می بیند ، با بررسی ابعاد خبر ، آن را ارزیابی می کند وچنانچه همه جوانب خبر تایید شود ، انعکاس داده می شود. من فکر می کنم در مورد این خبر هم ، باید اینگونه عملکرد. این دقت در مورد اخبار در کشوری چون ایران که خبرها با هزار سانسور و فیلتر رد می شود ، برجسته تر است.

اولین بار اگر اشتباه نکنم خبر احضار دو ، سه پزشک ویژه آقای خامنه ای توسط سایت پیک نت منتشر شد. متعاقب آن ، مایکل لدین از چهره های مشهور “نومحافظه کار” در آمریکا ، آن را بدون ذکر منبع ، در محافل غربی دوباره مطرح کردند که ترجمه آن در رسانه های فارسی زبان به نقل از این کارشناس غربی مطرح شد. این روزها خیلی ها در مورد آن می پرسند و حتی همین چند دقیقه پیش همکارانم در بخش خبر انگلیسی صدای آمریکا از جزییات آن می پرسیدند.

واقعیت این است که مرگ آقای خامنه ای در روزهای اخیر می تواند خبری خیلی مهم برای ایرانی ها باشد. بخصوص  که بسیاری او را عامل وقایع اخیر می دانند و برخی فکر می کنند رفتن او می تواند به حل بسیاری از مسایل پیچیده فعلی کمک کند. این عده پیشتر در ذهن خود امیدوار بودند مجلس خبرگان این کار را انجام دهد که نداد.

تقریبا همه متفق هستند که اقای خامنه ای بیمار است. مقایسه تصاویر وی و همچنین خبرهای جسته و گریخته ای که از بیت او می رسد همه بر این مساله مهر تایید می زند. اما یک سوال دارم . آیا مرگ آیت الله خامنه ای خبر مهمی است ؟ چرا این خبر در این شرایط منتشر شده است؟ خبری که شاید بهترین اسم برایش ، “شایعه” است. خبر باید ثبات داشته باشد و از تزلزل به دور باشد اما این خبر آنقدر متزلزل است که ساعتی دیگر آیت الله خامنه ای می تواند با حضور در یک سخنرانی ، تکذیبش کند. اما من فکر می کنم او اینکار را نمی کند. به نظر من اتاق فکر نزدیک به رهبر ، می داند دارد چه می کند. آنها اگر خود بر این خبر دامن زده باشند ، مطمئنا تا سیزده آبان این خبر را تکذیب نمی کنند. اصلا کاربرد این خبر تا همان موقع است.

مردمی که قرار است بعد از روز قدس ، سیزده آبان را سبز کنند ، حال که این خبر – مرگ خامنه ای – را می شنوند چه واکنشی نشان می دهد جز اینکه بگویند ، خب این که دارد می میرد ، پس ما می مانیم تا ببینیم چه شود!

اما اگر این خبر واقعیت داشته باشد چه باید کرد؟ طبیعی است که اگر آقای خامنه ای بد حال است یا در آستانه مرگ است ، مطمئنا این اتفاق خواهد افتاد و فکر می کنم ملت هم هیچ تمایلی ندارد بنشیند برای زنده ماندنش دعا کند. بنابراین شاید بهتر باشد ،کمی جامعه بی تفاوت تر به این خبر باشد و اجازه بدهد هر چه قرار است در مورد زندگی یا مرگ اوست رخ بدهد و به جای توجه به این خبر ، برنامه ریزی های خودش را انجام بدهد.

من تقریبا گزینه اول که این خبر برای انحراف مردم از ماجرای راهپیمایی سیزده آبان است را بیشتر محتمل می دانم بخصوص  که ماجرای اعدام بهنود شجاعی را هم در همین راستا  می دانم که ذهن افکار عمومی را از راهپیمایی دور کند. فضای خاکستری است . کمی سخت می شود پیش بینی آینده را کرد.

—————————

پس نوشت – چند گزارش سایت خبری ام ، روزنگار :

گفتگو با تقی رحمانی درباره تغییر علوم انسانی

میهمان برنامه «زن امروز» درباره جایزه بین المللی هلمن-همت

یک شاهد عینی از تجمع سه شنبه در دانشگاه آزاد تهران می گوید

گفتگو با وکیل بهنود شجاعی بعد از اعدام او

Share

28 پاسخ به “بیماری رهبر ؛ واقعیت یا ابزار تبلیغاتی

 1. نیم ساعت پیش حدود ساعت ۸:۴۰ به وقت ایران از شبکه دو نماهنگی دیدم که خامنه ای فردا نماز جمعه رو شرکت می کنه.

 2. باز هم مثل همیشه با تحلیل های خنده دارت.

 3. و البته عکس فتوشاپی!

 4. به امید نابودی نظام به ظاهر اسلامی

 5. تنها کسی که در این دنیا نمی میرد خداست
  امیدوارم کسانی که در مسند کار هستند از این وقایع و این اتفاقات به این نتیجه برسند که تنها ملت ایران با بودن یا نبودن هر کس زنده خواهد بود و به راه درست ویا حتی نادرست خود بدون هیچ قیمی ادامه خواهد داد و هیچ کس و ارگانی توان ایستادگی در مقابل آنرا ندارد.
  تمامی دیکتاتورها از روز شروع کار خود مرده اند.
  روز ۱۳ آبان، ۱۶ آذر ، تاسوعا و عاشورا ، ۲۲ بهمن روز مرگ دیکتاتورها و پایندگی ملت ها در احقاق حق خود می باشد.

 6. بابا عالم وادم میدونن این مرتیکه ضحاک خون خار یه عمره سیگار و چپق میکشه
  بد بخت فتوشاپ چیه
  درضمن ظالم همیشه سالم این ماشین ادم کشی هیچیش نمیشه همش مظلوم نماییه

 7. مرده باشه یا زنده باشه…چه فرقی به حال ملت میکنه؟این بِره و گورشو گم کنه یه عوضی دیگه به جاش میاد…مشکل خود خامنه ای نیستش که،مشکل ما با “اصل ولایت فقیه” و “جمهوری اسلامی ِ”…وگرنه اگه هیچ تغییری در این دو شکل نگیره باز هم همون آش و همون کاسه…مردم خواستار دگرگونی نظاه هستند نه مرگ شخص خاصی((در هر حال من دوست ندارم خامنه ای به همین راحتی بمیره،اون باید جواب پس بده،جواب تمام ظلمهایی که به ملت کرده رو باید بده و در آخر هم زجرکش بشه))
  مرگ بر دیکتاتور
  پاینده ایران

 8. اشتباه تایپی رو اصلاح میکنم:نظام
  با عرض پوزش

 9. قابل توجه همه مخالفن نظام……..
  کس ننتون.

 10. کوری چشم دشمنان رهبرصلوات

 11. همتون مردم ایرانید واقعا متاسفم ..

 12. خدا پدر فتوشاپ رو بیامرزه

 13. توجه دارید که تنها چیزی که در این عکس واضح تر از بقیه است همون سیگار که با فتوشاب کارشده

 14. سلام
  کسانی که میگن فتوشاپ نمی دونن که توی دنیای امروزی به راحتی می شه ثابت کرد عکسی فوتوشاپی یا نه
  این عکس با نهایت اطمینان اصلی و واقعی است

 15. برای سلامتی شرکت Adobe که این فتوشاپ را ساخت که وب این دشمانان خالی نباشه صلوات بفرست
  درضمن بسیار خوشحالم که رهبرم شده خار چشم وتیغ گلوی هرچی فاسد وضد اسلام است

 16. امام ما همیشه در قلب روح و جسم ما زنده است مرگ بر منافق جانم فدای رهبر

 17. بمیرین با این فتوشاب کاریتون با این شایعه پخش کنیتون با این همه انرژی که برای خراب کردن ما میزارین ولی هر بار دماغ سوخته می شین
  برای تو هر چقدر نصیحتت کنن فایده نداره ولی خوشحال باش که یه روزی هست که به هممون ثابت می شه چی درست بوده و چی غلط البته اگه به اون روز اعتقاد داشته باشی

 18. خدایا نجاتمون بده

  اینکه تابلوه مصنوعیه….هم نسبت به زمان عکس خیلی واضحه…هم سیگارو این طوری زیر لب پایین نگه نمیدارن…هم هر چی هم باشه جلوی جمع سیگار نمیکشه………………….این ثابت شده واسه من..ولی اون چیزی که ثابت نمیشه bmw سری ۷ آقاست

 19. کس مادرتون ننه جنده ها این فوتوشاپه
  مرگ بر ضد ولایت فقیه

 20. فکر قیامت هم باش
  پدر و مادرم فدای امام خامنه ای

 21. مرگ بر ارش سبگارچی.حضرت اقا سلامت باشه ان شا الله.

 22. فرض کنیم واقعی باشه
  این آخر فلاکت و بیچارگیه که با چه کارایی میخواین از محبوبیت ایشون کم کنید
  متاسفم براتون …

 23. ای کاش سریع بمیرد این بی عرضه ٰ بی لیاقت و بی ناموس که ناموس کشور و مام وطن را به عربها فروخت از روزی که او رهبر ماست من ترک نماز کرده ام بیکاری و فساد و پارتی بازی غوغا می کند اما او سرش را به سوراخ کونش فشار داده و استشمام بوی کونش او را الکی خوش کرده خامنه ای بمیر اگر یک ماه به پاسدارهایت حقوق ندهی آنها کودتا میکنند خامنه ای اگر به خدا اعتقاد داری اگر واقعاً اسلامت صحیح است تو را به خون جوانان کنار برو خامنه ای واقعیت تلخ این است که تو و اطرافیانت بی عرضه ترینید و تو دیکتاتوری حتی بدتر از صدام مرگ بر تو و جدوآبادت بی ناموس

 24. خامنه ای و بسیجی های مادرجنده اش و اطلاعات و سپاه قدس و …. برای م دم و جوانان نان ؤ آب و کار و رفاه و زن و بچه نمیشه برید کونتان را بدهید که رهبرتان هم کونیه و هم جنده باز و هم معتاد و اینکه غذا نمیخوره و از تزریق خون نیرو میگیره و یک بی ام دبلیو سری هفت داره مجتبی پسر کونیش هم با بابک زنجانی شریکه و گوه هایی میخوره که اگه بدانید پسرهای صدام این غلطها رو نمیکردن به هر حال این همه دختر به دبی قاچاق کردند این کوسکشها و مواد مخدر هم کار خودشانه به آیات قرآن قسم باور کنید فقط مرگ بر خامنه ای مرگ بر دیکتاتور پررو که کنار نمیره تا مردم چند صباحی راحت باشند مگر انسان چند باربه دنیا میاد حیف که ما تو ایرانیم و تو زمان سلسله تایر برسرها یعنی آخوندهای بی غیرت مرگ عالم بر خامنه ای

 25. ای رهبر آزاده کیرم بر دهانت بوسه میزند ای رهبرآزاده کونتو بکن آماده اگه توراه علی رو میری بشاشم به راه علی که راهی نیست برو و بمیر دیگه چند سال میخوای حکومت کنی
  دیکتاتور بی حیا کوسکش زن جنده حیف اون غذایی که تو میخوری آبی که کوفت میکنی تو رو باید خفه کرد

 26. این که رهبرتون تریاکیه و شیره ای شکی نیست بشاشم بر رگ غیرتتان مگه چه گوهیه خیلی ناراحتید بدید مامانتونو بکنه

 27. ]چرا نظراتو پاک میکنید یشاشم تو آزادیتون خامنه ای بکنه مادرتونو و خواهرتونو
  ———–
  پاسخ آرش – من نظری رو پاک نمی کنم 🙁

 28. بی شرف نباش نظرات ما روپا نکن درود بر امامخامنه ای
  —-
  پاسخ آرش- مگه پاک می کنم من. راحت باش جوان 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *