«لباس زنانه» مجید توکلی ما «بد» ، «کلاه گیس» ِ شهید اندرزگوی شما خوب؟

Share

خبرگزاری فارس که نقش پروپاگندای کودتا گران را بر عهده دارد ، سخت این روزها مشغول لجن پراکنی است. تجمع های شانزده آذر را آنگونه که خود می خواهد منتشر می کند و در این میان از خبر جعل کردن هم هراسی ندارد. اصلا چرا هراس ، وقتی قاضی ، دادستان و ارشاد از خودشان است. تازه ترین اقدام شان همین موضوع دستگیری “مجید توکلی” ، فعال سرشناس دانشجویی و انعکاس او در لباس زنانه است.

.

.

مجید توکلی نامی آشناست چرا که وقتی ۲۱ آذر ۱۳۸۵ ، احمدی نژاد به دانشگاه امیرکبیر (پلی تکنیک) رفت ، او و سایر دانشجویان در مقابل دروغ گویی هایش سکوت نکردند. همین شد که وزارت اطلاعات دولت نهم پرونده نشریات موهن را راه انداخت که ماحصل آن بازداشت طولانی قصابان ، منصوری و البته مجید بود. تسویه حسابی سنگین که البته مجید تا آخرش تاوان داد.

.

.

این روزها که یکی ، یکی فرزدان دانشجوی میهن بازداشت می شدند مجید که دانشجوی کشتی سازی است و واحد هایی را در بندرعباس می گذراند ،  برای سخنرانی به تهران آمد.  ساعاتی بعد از سخنرانی او به نوشته فارس دستگیر شد و البته امروز عکس هایی از مجید در لباس زنانه منتشر شد.

آیا می توانیم به این عکس ها اعتماد کنیم ؟ من می گویم نه. دوست ندارم بیش از این عکسی که گذاشته ام ، عکسی از مجید بگذارم نه اینکه مجید سرشکسته شود و آبرویش برود بلکه او بیشتر از اینها عزت دارد که به واسطه دروغگویی های فارس ، آبرویش برود. چرا باید بپذیریم عکس های  اسیر جدید مان در دست کودتا گران  را ، و در حالی که او عزت مند ، سه ساعت قبلش در تریبون دانشگاه ، دیو ولی فقیه را زیر سوال برده بود. (اخرین آپ دیت او در فیس بوکش را اینجا ببینید)

بیاییم مساله را جور دیگری بنگریم. بله مجید توکلی با لباس زنانه داشت فرار می کرد ، و شما گرفیدش. چرا فرار ؟ از چه ؟ مگر او جنایتکار است؟ مگر خلافکار است؟ مگر چه کرده ؟ پس کجاست آن انتقاد پذیری تان. همین امروز می خواندم که یکی از حامیان رهبر می گفت ، ببینید چقدر آزادی است که دانشجو در مقابل رهبری هر انتقادی می خواهد مطرح می کند. پس چه شد آزادی ؟

مجید جز آنچه واقعیت است نگفت وقتی فریاد زد :”امروز اینجاییم تا اعتراض مان را بر سر همه مستبدان و مستکبران جامعه و در راس آن ها آقای خامنه ای فریاد بزنیم.”

آقایان کودتا گر ، لطفا برای من روشن کنید ، چرا مجید باید فرار نکند؟ آیا مگر کم بلا سرش آوردید در آن یکسال و اندی که دست تان بود. آیا شما مگر قاتل نیستید ؟ همین ده سال را نگاه کنید از زهرا کاظمی و بنی یعقوب در کارنامه تان است تا ندا و بقیه کشته شدگان ماه های اخیر . مگر متجاوز نیستید؟ مگر کهریزک کارنامه نظام سی ساله تان نیست؟ چرا مجید نباید فرار می کرد؟

عکس مجید را کنار بنی صدر گذاشته اید. به چه منظور؟ من به فرار بنی صدر هم خرده ای نمی گیرم. مگر آن روزهای ابتدایی دهه شصت نمی کشتید؟ مگر دست تان به خون آلوده نشده بود ؟  یعنی اگر می ماند ، زنده می گذاشتید اش؟

من به همه آنها که مثل مجید برای نقشی که در جامعه دارند ، برای اینکه در دست بازجویان جلاد  شما نیفتند ، حق می دهم فرار کنند ،  چرا نه.

اما یک چیز ، اگر فرار و تغییر و چهره بد است ، چرا به شهید اندرزگو ایرادی نمی گیرید. به این سایت مجله “ذکر” متعلق به حزب موتلفه بروید و بخوانید که شهیدتان اندرزگو ، چگونه مهارت داشت در تغییر چهره و از دست رژیم شاه بارها گریخت. چقدر هم شما افتخار می کردید که “این شهید برگوار” تان مهارت داشت “در تغییر چهره و فرار ”

.

Andarzgo 01

.

آن روزها برای فرار از شاه تغییر چهره بد نبود اما الان بد است؟ چرا ؟ مگر شما چه کم از رژیم شاه دارید؟ اگر او ساواک داشت ، شما واواک (وزارت اطلاعات و امنیت کشور) دارید. اگر او کمیته مشترک ضد خرابکاری داشت ، شما که ۲۰۹ اوین تان یکی از مکان های مخوف است که ما می دانیم. حتما یادتان رفته که کل کشته های سیاسی شاه در ده سال آخر ، به اندازه کسری از قتل های تابستان ۶۷ شما نیست. باز هم بگویم؟

این را هم آخر بگویم ، مجید ما سربلند است ، حتی اگر عکس او را با روسری بسازید و در لباس زنانه. اول اینکه زنان جنبش سبز ما کم از مردان ندارند که لباس شان را تحقیر بدانیم. ثانیا ، اگر مجید با لباس زنانه گریخته ، برای عزتی بوده که در دانشگاه فریاد زده  و از دیو ولی فقیه تان انتقاد کرده و می خواسته این حنجره باز آزاد باشد و فریاد بزند.

چه خوب گفت علیرضا فیروزی که مجید در خانه اش (دانشگاه) بازداشت شد و چه زیباست رسم زمانه که دوستان ما را در خانه شان – دانشگاه – بازداشت می کنند اما دوستان شما (کودتاگران) را مانند سردار زارعی در حرمسرا بازداشت می کنند! درود بر شرف مجید توکلی ها ، آری مجید ما شرف دارد  ؛ چیزی که شما ندارید.

———————

پس نوشت  یک – منظور من از ذکر نام “شهید اندرزگو” تخریب و تخطئه عمل او نیست. مطمئنا در مورد او ، کسانی که می شناسندش ، می توانند نظر بدهند  اما فکر می کنم بهترین نمونه برای بیان  تناقض رفتار آقایان بود ؛ چرا که یک جایی تفییر قیافه را کار خوبی می دانند اما وقتی مخالف هدف شان باشد ، آن را بد می دانند.

پس نوشت دو – نوشته های دیگری در مورد مجید توکلی عزیز :

– مظلومیت مجید توکلی را قربان بروم … / علیرضا رضایی

– قصه تحقیر مجید توکلی، قصه حقارت زنان سرزمین من هم هست/ مسیح علی نژاد

– ضرب و جرح شدید مجید توکلی هنگام بازداشت و خبرهای جعلی رسانه‌های دولتی

– آنانی می‌ترسند که همه زیر یک چادر بودند نه مجید توکلی / سمیع نژاد

– بازداشت مجید توکلی، نماد شجاعت جنبش دانش‌جویی / شیدا جهان بین

– تصاویر منتشره از مجید توکلی ساختگی هست / رسوای زمانه

Tavakoli

Share

30 پاسخ به “«لباس زنانه» مجید توکلی ما «بد» ، «کلاه گیس» ِ شهید اندرزگوی شما خوب؟

 1. مجید توکلی در چشمهایش خون است و حتما در دلش آه
  اما این نیز بگذرد و روسیاهی می ماند برای کودتاگران و خودفروختگان لجن پراکن فارس و دار دسته ی شیاد و دزد و دروغگویشان.

 2. “این را هم آخر بگویم ، مجید ما سربلند است ، حتی اگر عکس او را با روسری بسازید و در لباس زنانه”
  قربان من حدس میزنم مقصود شما این بوده که مجید سربلند است و پوشش او ارتباطی شجاعت و عزتش ندارد. اما این جمله یک مقداری بدفهم است. کلمه “حتی” معنی را طوری ساخته که انگار لباس زنانه و روسری را اگر مرد بپوشد یا به او بپوشانند مایه سرافکندگی و حقارت است. (شاید بخشی از مردم هم همین حس را داشته باشند ولی از جماعت سبز انتظار نمیرود)
  ————————–
  آرش سیگارچی – نه ، منظورم تحقیر آمیز نبوده اما فارس و کودتا چیان این کار را تنها با هدف تحقیر مجید کرده اند. تحقیر ، دیگه تحقیره دیگه. اما من گفتم این تحقیر نیست. اینکه شما عزیزان ما رو تحقیر کنید ، حقیر بودن شما رو می رسونه.

 3. با شما موافقم که مبارزه سیاسی این حرف ها رو هم داره، ولی به شخصه با این کارها موافق نیستم چه از طرف اندرزگو باشه و چه توکلی! ارزش آدمها فقط به لباس نیست. اما وقتی یکی برای فرار لباس زنانه می پوشه، بد جوری روح بقیه رو اذیت می کنه!
  البته سخن من به معنای دفاع از عملکرد فالس نیست. اون عکس بنی صدر هم ظاهراً قلابی است
  http://proxissite.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LmltYWdldXBsb2Fkc2l0ZS5jb20vaW1hZ2VzLzE4MHB4YmFuaXMuanBn&b=5
  ————————–
  آرش سیگارچی – اره . عکس فار س هم جعلیه. اما با همه دفاعی که از مجید کرده ام و خواهم کرد ، این گزارش فارس خیلی من رو ناراحت کرد. هنوز دل ندارم عکس ها رو درست نگاه کنم. همسرم که نگاه کرده ، می گه مجید رو زدن. خیلی داغونه.

 4. ارش جان
  حکایت مجید عزیز و اندرزگو نیست.حکایت داس ها و یاس هاست.جنبش ازدیخواهی به تفکیک جنسیتی اعتقاد ندارد و هر نیرویی در بیرون به اندازه دریاست.ان هم ادمی مثل مجید توکلی.اقایان به ده ۵۰ بازگردند و سپاس از شاه را مرور کنندتا مشخص چه نامهایی بیرون خواهد امد و اصولا بگذارید بپرسیم این مبارز کم نظیر اقای خمینی در سال ۴۲ به چه پدیده ای اعتراض داشت.ایا جز این بود که می گفت نباید به زنان حق رای داد و یا اینکه انقلاب سفید بد است چون خان ها را نابود می کند و در امد روحانیت را کاهش می دهد.
  ————————–
  آرش سیگارچی – دقیقا مسعود جان

 5. من چقدر خوشحالم که این اتفاق افتاده. البته برای به اسارت در آمدن مجید عمیقا ناراحتم. اما اینکه یک مبارز بخاطر نبرد با رژیم و بخاطر جلو بردن جنبش خودش را زیر لباس زنانه پنهان کنداتفاق زیبایی ست. به باور من بالاترین مرحله ی جنبش سبز. ایکاش بنی صدر هم با لباس زنانه فرار کرده بود. ایکاش ما هم لباس زنانه به پوشیم. این کاش لباس زنانه نماد انقلاب سبز بشود. من چقدر امروز بعنوان یک مرد مفتخرم و چقدر احساس غرور می کنم. متشکرم مجید که ما را آزاد کردی.
  ————————–
  آرش سیگارچی – تا همین جا هم زنان جلوتر از مردان بوده اند.

 6. آقای سیگارچی برایم جالب است یک یهودی ، یهودی تبار مثل شما اینگونه برای کسی که ندیده یقه می دراند!
  ————————–
  آرش سیگارچی – تا حالا نمی دونستم یهودی ام یا مسلمان یا …. خوب شد بهم گفتید که دین دارم ، یادم رفته بود.

 7. درود بر تو آرش جان و درود بر مجید توکلی ، دیری نخواهد پا ید که جنایتکاران تحت ا مره خامنه ی قاتل به سزای اعمال کثیفشان خواهند رسید. مرگ بر دیکتاتور ، زنده بعد ایران
  امین
  ونکوور کانادا

 8. in niz bogzarad..hatta age boode ke nis hezar martabe shokr…chador ke khoobe,,,,khahim did ke gorgha ke alan daran pooste mardomo midarand be zire pooste goosfand miran ta daride nashan!!!

 9. آدم لباس زنانه بپوشه بهتر از این هست که از سوراخ موش درش بیارن. درست مثل صدام.
  نه یک دام کمتر نه یک دام بیشتر
  دردود بر توکلی قهرمان و تمام انسانهای وارسته ایران

 10. آدم لباس زنانه بپوشه بهتر از این هست که از سوراخ موش درش بیارن. درست مثل صدام.
  نه یک دام کمتر نه یک دام بیشتر
  درود بر توکلی قهرمان و تمام انسانهای وارسته ایران

 11. موضوع اینه که ایشون چنین کاری نکردند..تو خبرگذاری های اینها خوندیم که رفته ریششو زده!!

 12. والله من فکر می کنم موقع دررفتن اگر بهش عبا و عمامه رو برای تغییر قیافه بهش پیشنهاد میکردن باز برای این دوست عزیز اولویت به لباس زنانه بود ، چون لباس زنانه این روزا شرفش بیشتر از عبا و عمامه هست

 13. با درود
  اصلا میدونید چیه , اینجوری باید گفت که اگر کسی پوست سوسمار هم تنش بکنه تا بتونه از دست اجامر و ادمکشان فرار کنه , خوب کاری میکنه , این مسئله را باید اینطوری دید که از بس نظام جمهوری اسلامی ؛ کثیف و جنایتکار است که هر کسی حق داره که اگر میتونه به هر شکل وفرمی از دستش فرارکنه , چرا نکنه , اگه آدم بتونه از دست این اهریمنان و فرومایگان فرار کنه و نکنه اونموقع هستش که عجیبه , حالا چه لباس زنانه چه بالاپوش و چه با هیبت مردانه , مهم اینه که دست این جنایتکارها به فرزند رشید ایران نتونه برسه

  به کوری چشم اسلام و اخوند ؛ مجید توکلی تو دل ماست همه جوره قهرمان ماست همه جوره هم دوستش داریم
  درود بر مجید توکلی که عرضه داشته و اقدام کرده از دست جنایتکاران فرار کنه.

 14. نازی خانم یهودی بودن که سهله ؛ لامذهب بودن هم بهتر از اینه که ادم مسلمون جنایتکار باشه

 15. آرش عزیز سلام و خسته نباشی
  احترام زیادی نزد من و دوستان با این کلام رسا کسب کرده ای
  خواهش می کنم چند نکته رو از این طریق به همه بگو
  ۱:همه قبول دارند که مجید را کتک زده اند و به زور سوار خودرو کرده اند، عکس های منتشره را یکبار دیگر نگاه کنید؛ آیا این لباس به این تمیزی و آراستگی می تواند همان لباسی باشد که مجید با آن قصد دوری جستن (نه فرار) از کودتاگران را داشته است؟
  ۲:آیا کسی که قبلا طعم زندان را چشیده نیازی به این کار داشته؟
  ۳:این لباس ها را کجا عوض کرده که هیچ کس متوجه نشده؟
  ۴:به ریش های او توجه کنید!؟ آیا عکس همان روز است؟ آیا مجید عزیز را یک روز تمام با همین لباس نگهداری کرده اند؟
  ۵:آیا خبرگزاری اجازه انتشار عکس یک مجرم(به اصطلاح خودشان) را قبل از تفهیم جرم و … دارد؟
  خودتان قضاوت کنید که چه کسی راست می گوید و چه کسی دروغگوست و این دروغ ها را ادامه می دهد

 16. بازپینگ: سیاه می شود روی ظلم « یادداشت های یک مرجان « پسر

 17. سلام آرش عزیز
  بنویس که خوب مینویسی.
  اینها فقط مردانگی را آنطور پدران و مادران ما میفهمیدند نمیفهمند.واقعا که باید برایشان افسوس خورد و دعا که روزی به درک درستی از زندگی و انسانیت برسند.

 18. سلام
  هدف خبر گزاری (دروغ پردازی ) فارس و کودتا چی ها چیه ؟
  به نظر من این خیر و عکس ها حاوی پیامی هست برای ما – چون اونا میدونند که ما میدونیم که با ضرب و زور و هزار نوع کثافت کاری دیگه مجید رو وادار به این کار کردن و در واقع میخواهند ما رو بترسونندو گرنه خودشون وحامیانشون ۲ دسته بیشتر نیستند یکی کسانی که مثل ما اصل ماجرا را میدانند ولی منافعشان اقتضا میکند که چشمان خود را بر حقایق ببندند و یا کسانی هستند که اصولا به اینکه هر چی آقا بگه و اینکه ما مواجب بگیر غرب و از این دست شروورها از ته دل اعتقاد دارند ونیازی به این دل خوش کنک ها اصولا ندارند
  اما این تهدیدها مسلما در ما اثر نخواهد کرد و بر عکس مارا در رسیدن به هدف های والای خودمون محکمتر و استوار تر خواهد کرد

 19. بسیجی کم میاره ….. چادر رو سبز میذاره

  چادر که ارزش بودش ….. ابزار تحقیر شدش

  خامنه ای ، احمدی … به چش دارم میبینم–
  چادر به سر میکنید …. با سگاتون در میرید

  بسیجی اعتراف کرد …. چادر نماد تحقیر

 20. نازلی بنفشه بود
  گل داد و مژده داد زمستان شکست و
  رفت

 21. جنبش مردان محجبه که در حال شکل گیری است شاهکار است… تصور اینکه مردان ایرانی با حجاب در تجمعات شرکت کنند واقعا لرزه بر اندام من یکی که انداخت از بلوغ و شعور جوانان این مرز و بوم.

 22. این نیز بگذرد درود بر مرد دلاور و شجاع ایران زمین مجید توکلی

 23. بازپینگ: لباس زنانه : عکس !!! هر عکسی بخوای دارم !!! وای ی چه عکسایی

 24. احسنت بر شما/ من که به نوبه خودم به عنوان یک طرفدار کوچک جنبش سبز که نسبش به “امام حسین (ع)” می رسه، همشونو به امام و خدا واگذار می کنم. باشد اندر پرده بازیهای پنهان غم مخور

 25. حقیقتا دوس دارم به امثال نازی ناسزا بگم/ اما از اونجا که رهبران سبزم به من آموختن “زنده باد مخالف من” میگم اینایی که سنگشونو به سینه می زنی دست کمی از وهابی ها ندارن! در این دوره زمانه باید “خدا را در پستوی خانه نهان کنیم” چرا که اگر حتی “خدا” رو هم صدا کنیم محکومیم به اقدام علیه امنیت ملی (خاک بر سرشون که اتهاماشون هم مثه دوره گذشتس) در این دوره زمانه باید ایمانتو تو دلت برای خلوتت با “خدا” نگه داری/ چرا که به قول کسی این آخوندای تندروی دیکتاتوری “اسلام رو کاملا پیاده کردن!” حالا خودشون سوار اسلام شدن و چار نعل می تازوننش! و رسمشم عوض کردن: اسلام ناب خامنه ای!

 26. بازپینگ: لباس زنانه | دانلود آهنگ عکس فیلم

 27. به نظر من بعد از پیروزی صد در صد جنبش سبز بایستی مجسمه هایی امثال مجید،ندا و دیگر اعضای جنبش ساخته شود اما نه بت شوند تا مردم به جای دروغ، ریا به ارزشهای انسانی و آزادیخواهی امثال مجید احترام بگذارند.
  خاک پایت را می بوسم مجید
  تو افتخار ایرانی

 28. من که فکر نمی کنم اصلا همچین چیزی باشه اینا فقط واسه خراب کردنه این جنبشه و واقعا با آقای فرهاد موافقم ولی فقط اینو بگم این حکومت هرکاری کنه ملت دیگه باور نمی کنن.زنده باد جمهوری ایرانی

 29. اگر چادر ومقنعه وحجاب تحقیر آمیز است پس چرا به زنان دستور می دهند حجاب بگذارند . مرگ بر دروغگو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *