کاندوم و علما

Share

پاپ بندیکت - عکس از بی بی سی فارسیتاریخچه کاندوم را اینجا بخوانید. اگر از عهد عتیق و رنسانس بگذریم ، از ۱۸۶۱ اولین کاندوم رسما تبلیغ شد ، صد و پنجاه سال می گذرد. حالا بخوانید از پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کلیسای کاتولیک که کاربرد کاندوم را در شرایط استثنایی مجاز دانسته است.بر اساس یک کتاب جدید، پاپ گفته است که استفاده از کاندوم می تواند به کاهش خطر آلودگی به ویروس ایدز، مثلا در روسپی های مرد کمک کند. (خبر اینجا)

صد و پنجاه سال ، عالی ترین مقام کلیسای کاتولیک زمان صرف کرد تا چنین بگوید. باز خوب است که گفت.

حالا فکر می کنید علمای اسلامی کی حاضر می شوند به این صراحت از کاندوم حرف بزنند؟ نگویید حرمت اجازه نمی دهد. کافیست رساله یکی از آقایان را بخوانید تا از اندازه و سایز و نوع آلت جنسی تا روش های رابطه جنسی از مشروع تا نامشروع را برای تان شرح دهد.

من ضد مذهب نیستم اما اینکه علمای دین در مقابل هر دستآورد بشری مقابله می کند ، از این فرمول قدیمی استفاده می کنند ، حالم بد می شود: اول آن را مقابل خدا می دانند ، بعد به مخالفت بر می خیزند ، سپس آن را مضر می دانند ، بعد کم کم آماده می شوند و نهایتا با روایت خودشان مثل “مستحب است ، در صورت ضرورت” ، تن می دهند به آن دستآورد.

داستان تکراری نیست؟ آمدن سینما ، رادیو ، تلویزیون و این روزها ماهواره را با واکنش علما کنار هم بگذارید ، دست تان می آید …

Share

2 پاسخ به “کاندوم و علما

  1. سلام آرش جان

    اول یک خسته نباشید بگویم به خاطر مطالب خوبتان و البته زحماتی که در شبکه صدای آمریکا می کشید.

    اما در مورد این یادداشت باید بگویم اطلاعات شما کاملا نادرست است. علمای اسلامی (دست کم در کشور ما) نه تنها با کاندوم، بلکه با هیچ یک از روش های بارداری مخالفتی ندارند و رسما بر آزادی آنها هم فتوا داده اند که همه اینها بیش از سه دهه عمر دارد. در کل از این نظر مسلمان ها از باقی مذهبی ها به طرز عجیبی جلو هستند چرا که حتی برای دو جنسه ها هم قوانین خوبی دارند که در دیگر مناطق مذهبی جهان ممنون است.

    موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *