دولت قحط الرجال

Share

احمدی نژاد همانطور که قانون اساسی می گفت ، نتوانست سرپرستی وزارت نفت را بر عهده بگیرد و در نهایت سرپرستی را برای پولدارترین وزارتخانه دولت برگزید. اما چه سرپرستی: محمد علی آبادی. همان که زمانی مسول ورزش ایران بود و مسوول ده ها ناکامی.

انتخاب علی آبادی ، من را به این مساله رسانده که دولت محمود احمدی نژاد مدتهاست دچار روزمرگی و قحط الرجال است.

نمی دانم یادتان هست یا نه. سوم تیر که محمود احمدی نژاد رییس جمهور معرفی شد ، اصولگرایان که بعد از چند سال دوباره ریاست جمهوری را از اصلاح طلبان بازپس گرفتند ، چنان ذوق زده بودند و روزی نبود که از کابینه مردمی حرفی زده نشود. همین بود که خبرگزاری فارس شان ، در دو ماه تا معرفی کابینه حدود سیصد خبر در این مورد زد. (اینجا)

زمانه اینطور نچرخید. دولت احمدی نژاد خیلی زود برای خودی ها هم بد شد از اعضای کابینه ۱۱ نفری عزل شدند و اگر نبود محدودیت عزل نیمی از کابینه شاید تلفات بیشتر می شد. این تازه بخاطر محدودیت قانونی بود که اگر دولت بیشتر عزل می کرد ، باید دوباره رای اعتماد می گرفت. حساب کنید مدیران میانی و عالی را که در این مدت برکنار شدند.

حال اما معرفی سرپرست وزارت نفت از این جهت من را به یاد قحط الرجال دولتی ها رساند چون همین علی آبادی یکبار قرار بود وزیر نیرو شود که رای نیاورد. من نمی فهمم ، آدمی که مدتی معاون شهرداری بوده و بعد به شیلات و ورزش رفته ، چه به نفت.

همین ماجرا در مورد سعید لو یا صادق محصولی هم بود. خلاصه دولت که آدمی دور و برش نمانده ، در یک چرخه ، به دور خودش می چرخد …. خدا بخیر کند …

Share

2 پاسخ به “دولت قحط الرجال

  1. آقا آرش یه بار دکتر محسن سازگارا تو برنامه تفسیر خبر یه حرفی زده بود که جوابی بود به این نوشته ی شما، ایشون در مورد برادران لاریجانی که یکی رئیس مجلس و دیگری رئیس قوه قضاییه و اون یکی هم دیپلمات ارشد و کارای دیگه. گفته بود قحط دستمال به دست هست وگرنه رجل حسابی که کارشم بلد بشه کم نیست منتها قحط دستمال به دست یا به قول ما رشتیا قحط خاش والیس هست. خدا رو شکر کن که قحط خاش والیس شده.

  2. قحط الرجال نیست، قحط المعرفت رجاله 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *